Nedělní ohlášky 24. dubna 2016

18.04.2016 14:14

Dnes se ve všech evropských kostelích koná sbírka pro humanitární potřeby těžce zkoušené Ukrajiny.

V tomto 5. týdnu velikonočním budou služby Boží jako obvykle, tedy v pondělí v 16:30 na Zbraslavi (PG), v úterý v 17:30 v Malé Chuchli (PG) a ve čtvrtek v 18 hodin u sester karmelitek ve Zbraslavi-Žabovřeskách (PL).

V pondělí je svátek sv. Marka, evangelisty, v pátek sv. Kateřiny Sienské, panny, učitelky Církve a patronky Evropy.

V sobotu Vás zveme na již dříve ohlášenou pouť rodin ke Svaté bráně milosrdenství v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Královských Vinohradech. Hlavní bohoslužba začíná ve 14:30; případné společné pěší putování lze zahájit od kostela v Modřanech v 9 hodin, nebo se připojit na Lhotce či v Krči na Habrovce anebo v Michli.

O příštím víkendu budou u nás bohoslužby opět v pravidelnou dobu, tzn. v sobotu v Dolních Břežanech od 17 hodin (PL), v neděli ve Zlatníkách v 8 hodin (PG), ve Zvoli v 9:30 (PG), na Zbraslavi v 11 hodin (PL) a ve Vraném v 18 hodin (PG).

Děkujeme všem, kdo se podíleli na včerejším úklidu farního kostela sv. Jakuba. Vyjdeme vstříc přání pana kardinála Duky ohledně častějšího zpřístupnění kostelů tím, že od 1. května až do konce října bude zbraslavský chrám otevřený o sobotách a nedělích vždy od 14 do 16:30.

MÁJOVÉ POBOŽNOSTI k poctě Panny Marie budeme konávat během měsíce května po večerních bohoslužbách: v neděli ve Vraném, v pondělí na Zbraslavi a ve středu ve Zlatníkách, kde bude během května zavedena večerní mše svatá od 19 hodin.