Vietnam II

29.05.2012 22:05

30.4. Vietnam slavil sjednocení země a 1.5. zde byl Svátek práce a tak jsme se vypravili na prodloužený víkend do města Phan Thiet. Bydleli jsme na pláži jižně od města a vyhnuli jsme se tak rušnému letovisku Muine, které je asi 20 kilometrů na sever. Ubytování jsme měli v Green Papaya Organic Resort, které je vedené dvěma mladým sympatickým ruským párem a nabízí jídlo vyrobené ze surovin, které si sami pěstují. Ubytování bylo opravdu úžasné a dali jsme mu na Agoda.cz 5 hvězdiček.
Samotné město není ničím zajímavé, ale v jeho blízkosti se nacházejí tři krásná místa - více jak 1000 let staré Chamské věže, které byly součástí duchovního centra, maják na ostrově Ke Ga, jehož okolí vypadá stejně jako adventure land v Disneyovkách - v životě by mne nenapadlo, že něco takového opravdu existuje a hlavně 49 metrů veliká socha ležícího Budhy na hoře Ta Cu. Vede k ní stejná kabinková lanovka, jakou znáte z lyžovačky v Alpách - akorát kabinkám chybí držáky na lyže :o)