Společenství

Setkávání mladých

Nedělní setkávání mladých s debatováním o víře, životě a tak různě…
Už si vyrostl z hodin náboženství, ale stále máš zájem se něco nového dozvědět? Máš zájem o víru a chtěl by sis o ní popovídat se svými vrstevníky? Pokud si odpověděl na tyto otázky kladně, nejspíš by tě zajímali bližší informace o našem setkávání.
Pár mladých farníků ze Zbraslavi a okolí se jednou za dva týdny schází v prostorách kaple u sester Karmelitek. Povídají si nejen o víře, ale o různých záležitostech ze života - s čím mají problémy, jak se jim daří, co je zrovna teď trápí. Na zlepšení nálady si zazpívají nějakou tu písničku s kytarou a přidají i modlitbu. Velkou část ale stráví nad debatováním a přemýšlením nad určitými náboženskými, ale i světskými problémy. Panuje zde velmi přátelská atmosféra. Není zde vztah učitel-žák, jak jsi to možná zažil na náboženství, ale všichni svým způsobem obohacují svými nápady a připomínkami ostatní.
Pokud se chceš informovat ještě blíže, ozvi se nám buď mailem, nebo přes mobil.
Václav Košata
Mail: setkavani-zbraslav@seznam.cz

SPOLEČENSTVÍ DOSPĚLÝCH

Ve farnosti se schází skupina farníků v neděli večer v jednotlivých domácnostech. Termíny jsou dle domluvy. V případě zájmu o zapojení do společenství kontaktujte manžele Janettu a Tomáše Šamárkovy.