BISKUPOVÉ K PANDEMII

08.07.2020 16:31

Biskupové Čech a Moravy, kteří se sešli v uplynulých dnech na Velehradě, reflektovali také aktuální situaci vzhledem k nákaze COVID-19. A vydali toto společné prohlášení:

Sestry a bratři, 

vzhledem k uvolňování protiepidemických opatření se znovu vracíme k liturgické praxi, jaká byla před zavedením omezení. Omezující opatření je třeba nadále respektovat tam, kde je místní civilní autority vyhlásí z důvodu většího výskytu onemocnění.

K tomu, aby společným slavením eucharistie rostla naše láska k Bohu a lidem, ze srdce žehnáme. 

Velehrad 7. července 2020

 

Kněžím pražské arcidiecéze ještě biskup Zdenek Wasserbauer dodává:

Vážení a milí spolubratři, k tomuto prohlášení ještě připojuji prosbu, abyste věřící povzbuzovali a vybízeli k návratu k liturgickému a svátostnému životu, který byl před zahájením karanténních opatření. Pomáhejte jim překonávat naopodstatněný strach či pohodlí. Je třeba také zdůrazňovat, že již pominul důvod k dispenzi od účasti na nedělních a svátečních bohoslužbách. 

Všechny Vás srdečně zdravím, děkuji za Vaši službu a vyprošuji Vám Boží požehnání pro čas dovolených a prázdnin.

Vyhledávání

Kontakt

Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího Praha-Zbraslav U Národní galerie č. 472
156 00 Praha 5 - Zbraslav
739 484 835 (P, Jan Gerndt, emeritní farář a duchovní správce)
724 169 692 (Petr Megela, statutární zástupce farnosti a materiální správce)
606 682 306 (jáhen Vladimír Hudousek)