Pochod pro život

08.04.2014 11:08

 

V sobotu dne29.3. se konal v Praze již 14. Pochod pro život pod záštitou kardinála D. Duky. Pochod organizovalo Hnutí za život. Bylo nás několik tisíc. Pochod vycházel z Mariánského náměstí, pak po nábřeží k Národnímu divadlu a končil na Václavském náměstí u sochy sv. Václava. Krátce promluvili představitelé sdružení, které se snaží hájit život od početí do přirozené smrti. Potěšitelné bylo, že to byli lidé mezi 30 a 40 lety. Nově vzniklo také sdružení otců, lidí, kteří si uvědomují krizi rodin, až 50 procent rodin se rozvádí a ve výchově dětí chybí otcové.

Potratový zákon je u nás platný už 57 let, připraví v naší zemi 67 dětí o život denně. Na Václavském náměstí promluvil také opat Želivského kláštera Jáchym Jaroslav Šimek. Bylo to jako pohádka. Na konc i 19. století se do sebe zamilovali dva mladí lidé. Měli svatbu v kostele. Mladá paní zanedlouho byla těhotná, manželé měli velikou radost. Ale ta radost netrvala dlouho, těhotná žena dostala tuberkulózu, v té době dosti často se vyskytující nemoc. Lékaři navrhovali mamince potrat, aby se mohla léčit. Ona odmítla, rozhodla se pro život dítěte. Narodila se zdravá holčička, maminka brzy po porodu na tuberkulózu zemřela. A ta holčička, to byla později maminka otce opata Šimka.

Pochopitelně, že ani televize ČT 1 ani Nova se ve zprávách o pochodu nezmínily.

Pár telefonních čísel:

Čekáte-li nečekané dítě, volejte 800 108 000, na internetu: prolife.cz, stopgenocide.cz, linkapomoci.cz, modlitbyzanejmensi. cz. Tyto modlitby vede otec Jiří Korda z kostela P. M. Královny na Lhotce.

 

A.H.

Vyhledávání

Kontakt

Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího Praha-Zbraslav U Národní galerie č. 472
156 00 Praha 5 - Zbraslav
739 484 835 (P, Jan Gerndt, emeritní farář a duchovní správce)
724 169 692 (Petr Megela, statutární zástupce farnosti a materiální správce)
606 682 306 (jáhen Vladimír Hudousek)