Tříkrálová sbírka pomáhá

08.09.2017 15:33

Je letní podvečer zabarvený zapadajícím sluncem a oblohou plujících bouřkových mraků. Právě se vracíme z dovolené a ještě než stačíme vybalit – zazvoní zvonek. U dveří se setkáváme s Davidem Šmelhausem a jeho rodinou. Přicházejí ukázat nový mechanický vozík. Právě ten vozík, na který jsme v Tříkrálové sbírce ve Zvoli vybírali. Záměr se podařilo dotáhnout do šťastného konce. David i jeho rodiče jsou s vozíkem spokojeni. Je lehký, hezký na pohled, dobře se ovládá, pohodlně se na něm sedí.

Když jsme před časem dávali dohromady záměr provést Tříkrálovou sbírku ve Zvoli a okolí, příliš jsme nevěděli, jak dopadne. Zaznívaly hlasy souhlasné, ale i skeptické. V koutku duše každého z nás ale dřímala naděje. Naděje, že se podaří oslovit dobrovolníky, kteří překonají pohodlí, ostych a mráz a vydají se do ulic vybírat na dobrou věc. Naděje, že se najde dostatek obyvatel Zvole, kteří otevřou koledníkům nejen své domovy, ale i svá srdce a peněženky.  To vše se potvrdilo. Podařilo se vybrat nejen na Davidův vozík, ale ještě zbylo dost peněz na humanitární projekty Charity ČR, která je organizátorem Tříkrálové sbírky.

Chtěli bychom velmi poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci Tříkrálové sbírky, všem dětským i dospělým koledníkům, ostatním dobrovolníkům a hlavně vám, obyvatelům Zvole, kteří jste svými příspěvky sbírku podpořili. Bez vás by se to nikdy nepodařilo. Děkujeme vám!

Tříkrálová sbírka konaná v lednu 2017 ve Farnosti Praha Zbraslav (kam patří i Zvole) vynesla celkem 85.849 korun. Ve Zvoli se podařilo vybrat 48.980 korun. Mechanický vozík pro Davida stál celkem 56.050 korun, Davidova zdravotní pojišťovna uhradila 40.137 korun, z Tříkrálové sbírky se doplácela částka ve výši 15.913 korun.

Pokud nebudete proti, rádi bychom Tříkrálovou sbírku v roce 2018 zopakovali. Věříme, že se opět najde dostatek dobrovolníků, kteří se do sbírky zapojí. Lidé, kteří potřebují pomoc, budou vždy mezi námi.

Za organizační tým Tříkrálové sbírky

Vladimír Hudousek

Vyhledávání

Kontakt

Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího Praha-Zbraslav U Národní galerie č. 472
156 00 Praha 5 - Zbraslav
739 484 835 (P, Jan Gerndt, emeritní farář a duchovní správce)
724 169 692 (Petr Megela, statutární zástupce farnosti a materiální správce)
606 682 306 (jáhen Vladimír Hudousek)
607 204 605 (P. Karol Laburda, výpomocný duchovní)