Veřejná sbírka na venkovní osvětlení kostela

21.06.2018 11:46

 

Kostel sv. Markéty ve Zvoli prošel za posledních deset let významnou proměnou. Z uzavřené, chátrající stavby se stalo živé místo setkávání a modliteb připravené přijmout každého návštěvníka. Postupně se podařilo opravit elektroinstalaci, omítky, výmalbu, natřít střechu… Vnitřní osvětlení má kostel díky vám, obyvatelům Zvole. V roce 2012 se uskutečnila ojedinělá sbírka na tento účel, kdy se za poměrně krátký čas podařilo shromáždit více než 80 tisíc korun.

Dlouho v nás zrála myšlenka pořídit pro kostel ve Zvoli i venkovní slavnostní osvětlení, aby tato jedinečná kulturní památka byla skutečnou dominantou obce. Ostatně, hlasů volajících po venkovním osvětlení, jsem v průběhu let zaznamenal docela dost. Proto se u společnosti EXX Praha, s.r.o. zadal projekt na venkovní osvětlení kostela. V současné době je hotový a připravený k realizaci. Celkové náklady na osvětlení (ale i odvodnění a terénní úpravy okolí kostela) představují částku cca 500 tisíc Kč. To ovšem zcela převyšuje možnosti místního farního společenství.

Proto jsme se rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku na tento účel. Sbírka je schválená Magistrátem hl. města Prahy na dobu neurčitou. Je možné ji podpořit vložením finančního příspěvku do pokladniček, které jsou umístěny v knihovně polyfunkčního domu ve Zvoli, na obecním úřadě ve Zvoli a v kostele sv. Markéty. Příspěvek je také možné vložit na transparentní účet zřízený u Moneta Money Bank, a.s. č. 225586866/0600 (kliknutím zobrazíte pohyby na účtu).

Sbírka je na svém počátku. Věřím, že také díky vám se podaří venkovní nasvětlení kostela sv. Markéty úspěšně realizovat. Všem dárcům upřímně děkujeme.

Za realizační tým veřejné sbírky

Vladimír Hudousek

 

Infopanel sbírka na osvětlení.pdf (1139080)

Vyhledávání

Kontakt

Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího Praha-Zbraslav U Národní galerie č. 472
156 00 Praha 5 - Zbraslav
739 484 835 (P, Jan Gerndt, emeritní farář a duchovní správce)
724 169 692 (Petr Megela, statutární zástupce farnosti a materiální správce)
606 682 306 (jáhen Vladimír Hudousek)