Připravujeme ...

 

100 účinkujících na jednom pódiu vzdá hold sv. Václavu

 

Letošní ročník Svatováclavského koncertu, pořádaného Pexesem a Římskokatolickou farností u sv. Jakuba, se ponese v duchu velkého sborového setkání. Zbraslavské pěvecké spolky se rozhodly přispět svojí činností a umem k Osmičkovému roku a ke spolupráci si přizvali ještě další dva pěvecké sbory. Vedle Zbraslavského chrámového sboru a ženského Frangula chorusu vystoupí ještě pěvecký sbor Nokturno ze Sezimova Ústí a mužský pěvecký sbor Pueri gaudentes z Prahy. Každý sbor se v rámci koncertu představí krátkým vystoupením se svým vlastním repertoárem, v závěru koncertu pak společně s přizvaným orchestrem bude provedena skladba Veni Sancte Spiritus (Přijď Duchu Svatý) W. A. Mozarta.

 

Tato skladba nebyla vybrána náhodně. Letos si připomínáme rok významných výročí našich dějin a ty jsou tvořeny z velké míry také všednodenními rozhodnutími na různých úrovních. Křesťané se od nepaměti modlí k Duchu svatému ponejvíce ve chvílích, kdy je čeká nějaké rozhodování – jedna z modliteb končí právě slovy „abychom se dobře rozhodovali a správně jednali“. Vždyť nás všechny čeká pár dní po koncertě rozhodování v podobě komunálních a senátních voleb. I ty jsou součástí dějin, minimálně Zbraslavských.

 

Máme radost, že Vás můžeme pozvat právě na Veni Sancte Spiritus v podání čtyř sborů, čtyř sólistů a orchestru, a to v kostele sv. Jakuba St. – místa prodchnutého silnými dějinami, jejichž posledních 100 let si v neděli 23. září 2018 od 17 hodin připomeneme také poslední skladbou, provedenou stem účinkujících. Přijďte s námi prožít tento nevšední zážitek!

 

Jana Petrášková, organizátorka koncertu

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího Praha-Zbraslav U Národní galerie č. 472
156 00 Praha 5 - Zbraslav
739 484 835 (P, Jan Gerndt)
606 682 306 (jáhen Vladimír Hudousek)
607 204 605 (P. Karol Laburda)