Nové varhany pro Dolní Břežany

07.03.2024

S radostí sdělujeme naší farní veřejnosti, že se podařilo sehnat do kaple sv. Máří Magdaleny varhany, které nahradí málo vyhovující a navíc pouze zapůjčený malý pozitivek. Varhany byly přivezeny z Holandska, kde přestaly sloužit díky zrušení bohoslužebného místa. Rok výroby 1965, jsou ve velmi dobrém stavu i díky varhanáři Janu Gregorovi ze Svratky. Rozměry, designem i zvukem jistě potěší oko i ucho ... Nyní po přivezení nástroje probíhá jeho montáž, následovat bude ladění, a o víkendu 16.-17. března by už měly doprovázet bohoslužbu.

Slavnostní vysvěcení provede pomocný biskup pražský a generální vikář Mons. Zdenek Wasserbauer v neděli 21. dubna při mši svaté v 9:30.

Cena, kterou za nástroj a jeho zprovoznění zaplatí farnost, bude činit 180.000 Kč.