Výlet "Poznej svou farnost III."

29.05.2023

Milí rodiče a farníci,

V sobotu 17. června 2023 zveme děti, a pokud máte chuť se přidat tak celé rodiny, na celodenní dobrodružný výlet po okolí Zbraslavi zakončený programem ve farním kostele Sv. Jakuba Staršího – s názvem "Poznej svou farnost III". Cílem je vzájemně se více poznávat, něco spolu prožít, nahlédnout zdánlivě známá místa novým a hravým způsobem a pomodlit se spolu i jindy než v rámci pravidelných nedělních bohoslužeb.


Sraz bude cca v 9:10 hod ráno na Zbraslavském vlakovém nádraží (vlak do Měchenic, odkud začnou naše "dobrodružné toulky", odjíždí v 9:20). Předpokládaný konec celé akce je cca v 17:30 hod. Děti si můžete vyzvednout přímo u kostela nebo až kolem 17:45 v našem klášteře.

Děti s sebou potřebují: Jídlo a pití prakticky na celý den, pořádné boty, pláštěnku, nějaké kapesné na zmrzlinu či zákusek, propisku a šátek. Za celý den bychom měli ujít cca 14 km. Cestou je naplánovaná zastávka v cukrárně. Pro děti, které by neušly celou trasu je možná i kratší varianta (po 10 km se může slabší skupinka s doprovodem odpojit a dojet na Zbraslavské náměstí autobusem, kde na zbytek poutníků - výletníků počká). Byla by škoda přijít o program (který začne cca v 16:30) a společnou modlitbu v kostele, protože k tomu celý výlet směřuje.

Budu ráda, když mi účast (či neúčast) dětí (vás) potvrdíte. Moc díky a přeji krásné svatodušní svátky.

sr. Jitka Petříková