Novinky

V sobotu 5. října zveme mariánské ctitele na tradiční podzimní pobožnost u kapličky na zbraslavských Baních. Zastávka autobusu 129 "Baně", anebo 318 "K chatám". Začínáme v 15 hodin.

Tradiční podzimní autobusový poutní zájezd zbraslavské farnosti se letos bude konat v sobotu 19, října. Jeho cílem budou jižní Čechy: Milevsko, Sepekov a Klokoty u Tábora. Odjezd ze Zbraslavského náměstí v 8:00, plánovaný návrat do 19 hodin. Odhadovaná cena za autobus na osobu 400 Kč.

VENI SANCTE

02.09.2024

Zveme Vás na mši svatou ke cti Ducha Svatého ve čtvrtek 5. září od 18 hodin v kapli sester karmelitek. Přítomné děti obdrží zvláštní požehnání a dáreček.

Také letos rádi budeme doprovázet děti na jejich cestě za Pánem Ježíšem. Každý čtvrtek sestra Jitka Petříková v klášteře v ulici Karla Michala 50 (skupina dětí 1.-4. třídy od 16:30 do 17:25 a skupina starších od 15:30 do 16:25), poprvé 12. září. Přihlášky v tištěné formě jsou k dispozici v kostele sv. Jakuba, nebo přímo u sester; lze...

Po velmi úspěšném loňském koncertu v rámci Dvořákova festivalu bude se i letos konat v kostele sv. Jakuba Varhanní zastavení, tentokrát se strahovským regenschorim Vladimírem Roubalem. Vstup volný, nebo za dobrovolný příspěvek. Akci podpořila i Městská část Praha-Zbraslav. Více na www.dvorakuvfestival.cz. Srdečně zveme!

Zveme Vás na poutní mši svatou do kostela sv. Jakuba Staršího na Zbraslavi. Bude se konat v neděli 28. července v 11 hodin. Stále více poutníků do Compostelly začíná svou cestu právě zde. Těšíme se na Vás!

Páteční tzv. Noc kostelů bude ve farnosti Praha-Zbraslav konána u Sv. Jakuba Staršího na Zbraslavi, u Sv. Petra a Pavla ve Zlatníkách a u Sv. Jiří ve Vraném.

Televize Noe ve spolupráci s Vyšší odbornou školou publicistiky v Praze (Publicistika), jejímž zřizovatelem je Arcibiskupství pražské, hledá zájemce o práci v médiích. Pro mladé křesťany (případně i pro sympatizanty křesťanství), kteří mají po maturitě a chtěli by zkusit práci v médiích, je výbornou příležitostí Akademie televize Noe.