Novinky

V neděli 3. července přivítáme na Zbraslavi otce biskupa Zdenka Wasserbauera, generálního vikáře pražské arcidiecéze. Odslouží v 11 hodin mši svatou a pobude s námi i při následném farním obědě.

vyšel k Letnicím 2022 a obsahuje důležité informace ohledně prázdninového pořadu bohoslužeb. Sledujte též na jejich měsíčním rozpisu. Ve Zlatníkách se až do odvolání žádné bohoslužby z důvodu oprav interiéru nekonají.

Zveme Vás na celodenní výlet s malým duchovním i zábavným programem pro děti i dospělé. Jeho cílem bude Zvole a Vrané. Sraz v 10:00 na zbraslavském vlakovém nádraží, pěšky do Zvole, program v kostele začne ve 13 hodin, odtud do Vraného, kde začínáme u Sv. Jiří v 16:00 a pak vlakem na Zbraslav, příjezd v 18:07. Dozor u dětí, které...

V úterý 17. května zemřela náhle ve věku nedožitých 85 let dlouholetá zbraslavská farnice paní Marie Čejková rozená Šlamborová, poté, co 2 dny předtím přijala svátost smíření a eucharistii. Za spásu této dobré zbožné duše bude obětována zádušní mše svatá v kostele sv. Jakuba na Zbraslavi v pátek 27. května v 11 hodin. Poté bude její tělo uloženo do...

Sejdeme se v sobotu 21. května v 15 hodin u mariánské kapličky na zbraslavských Baních (autobusové spojení linkami 129 a 318), abychom vzývali Královnu míru a Matku naší naděje. Přijďte, udělejte si minipouť!

Jak dnes všeobecně známo, stal se malý zázrak: Nebe se otevřelo, a v dešťovém obklíčení propustilo sluneční paprsky právě v den našeho postcovidového představení!

17. 4. to bude přesně 135 let od toho, kdy kardinál Schönborn vysvětil zámeckou kapli svaté Máří Magdalény v Dolních Břežanech. A jelikož jsme si kvůli probíhající rekonstrukci v roce 2017 nemohli připomenout kulaté 130. výročí, tak si půlkulatiny připomeneme ten den, 17. 4. v 10:00 při mši na Boží hod velikonoční s Mons. Slavíkem.