Novinky

V rámci 67. ročníku Dvořákova festivalu zahraje na zbraslavské varhany u Sv. Jakuba Staršího M. Přemysl Kšica Preludium a fugu D dur od Ant. Dvořáka, skladby J. S. Bacha, B. A. Wiedermanna a vlastní improvizace.

Od 1. července až do září odpadá sobotní večerní mše svatá v Dolních Břežanech a ve Zlatníkách odpadají nedělní ranní bohoslužby. Místo toho je zavedena sobotní mše sv. od 18:15 ve Zlatníkách, s nedělní platností.

V sobotu 17. června 2023 zveme děti, a pokud máte chuť se přidat tak celé rodiny, na celodenní dobrodružný výlet po okolí Zbraslavi zakončený programem ve farním kostele Sv. Jakuba Staršího – s názvem "Poznej svou farnost III". Cílem je vzájemně se více poznávat, něco spolu prožít, nahlédnout zdánlivě známá místa novým a hravým způsobem a...

Mariánský měsíc přináší svátky jak církevní, tak i občanské. Budou jim přizpůsobeny bohoslužby i zpřístupnění kostela sv. Jakuba k volným prohlídkám:

Lidová pašijová hra bude letos sehrána před kostelem sv. Jakuba v neděli 16. 4. 2023 od 14:30. Více informaci na www.pasije.webgarden.cz. Srdečně zve Spolek Zbraslavské pašije, farnost Zbraslav a Zbraslavská kulturní společnost.