Novinky

V ranních hodinách 19. listopadu zemřel ve Staré Boleslavi ve věku 87 let bývalý duchovní správce Zbraslavi (1968-81), pozdější rektor kněžského semináře a probošt Královské kapituly vyšehradské.

Pobožnosti za naše zemřelé na hřbitovech budou letos ve čtvrtek 2. 11. od 17 hodin na Zbraslavi (Havlíně) a od 18 hodin ve Zvoli. V neděli 5. listopadu se pomodlíme za naše zemřelé na starém hřbitově u kostela ve Vraném po skončení večerní mše svaté.

První říjnovou neděli jsme ve Zlatníkách obnovili tradici Farních káv po mši svaté. Farní kávy jsou pro zlatnické hodinkou, kdy opravdu na faře zavoní káva a k ní je vždy něco dobrého k zakousnutí. Probírají se témata méně i více vážná. A můžete také jen poslouchat a pozorovat cvrkot. Další Farní káva bude 5. listopadu, jste srdečně zváni!

Svatý Havel - opat ze 6. století - byl dlouho hlavním patronem Zbraslavi. Klášterní kostel sv. Jakuba sloužil převážně řeholníkům-cisterciákům, zatímco farním kostelem zůstával Havlín. Jsme rádi, že je plně využitý pro ukrajinskou pravoslavnou komunitu, nicméně sluší se sv. Havla si připomenout.

V sobotu 7. října pořádá naše farnost autobusovou pouť do Číhoště (působiště a uložení umučeného P. Josefa Toufara) a Ledče nad Sázavou. Odjezd v 8:00 ze Zbraslavského náměstí, návrat kolem 18:00. Přihlašovat se lze u Ing. Bc. Milana Čejky, e-mail: basprojekt@volny.cz tel. 775 552 727. Je třeba uvést jméno, příjmení, datum narození...

V rámci 67. ročníku Dvořákova festivalu zahraje na zbraslavské varhany u Sv. Jakuba Staršího M. Přemysl Kšica Preludium a fugu D dur od Ant. Dvořáka, skladby J. S. Bacha, B. A. Wiedermanna a vlastní improvizace.