Novinky

Od 1. července až do září odpadá sobotní večerní mše svatá v Dolních Břežanech a ve Zlatníkách odpadají nedělní ranní bohoslužby. Místo toho je zavedena sobotní mše sv. od 18:15 ve Zlatníkách, s nedělní platností.

V sobotu 17. června 2023 zveme děti, a pokud máte chuť se přidat tak celé rodiny, na celodenní dobrodružný výlet po okolí Zbraslavi zakončený programem ve farním kostele Sv. Jakuba Staršího – s názvem "Poznej svou farnost III". Cílem je vzájemně se více poznávat, něco spolu prožít, nahlédnout zdánlivě známá místa novým a hravým způsobem a...

Mariánský měsíc přináší svátky jak církevní, tak i občanské. Budou jim přizpůsobeny bohoslužby i zpřístupnění kostela sv. Jakuba k volným prohlídkám:

Lidová pašijová hra bude letos sehrána před kostelem sv. Jakuba v neděli 16. 4. 2023 od 14:30. Více informaci na www.pasije.webgarden.cz. Srdečně zve Spolek Zbraslavské pašije, farnost Zbraslav a Zbraslavská kulturní společnost.

Zveme Vás na společné pobožnosti křížové cesty během doby postní! Na Zbraslavi se budou každou neděli od 10:30 v jejich vedení střídat místní rodiny; zahájí Šamárkovi 26. 2.. pokračují Rzymalovi 5. 3. a Sporerovi 12. 3. V neděli 19. 3. se ujmou křížové cesty Vybíralovi.

O svátku Uvedení Páně do chrámu (Hromnicích) bude žehnání svící již v předvečer, tj. ve středu 1. 2. od 18:15 ve Zlatníkách. Ve čtvrtek 2. 2. bude mimořádně táž bohoslužba u Sv. Jakuba na Zbraslavi v 9 hodin, a také večer v 18 hodin u sester karmelitek.

Kdo v uplynulém roce 2022 věnoval finanční dar farnosti a přál by si vystavit potvrzení pro daňové účely, může se obrátit na otce Jana Gerndta nejlépe e-mailem. Je třeba uvést jméno a příjmení s adresou bydliště, a výší částky s aspoň přibližným datem jejího poskytnutí.

V pátek 6. ledna v den slavnosti Zjevení Páně bude v kostele sv. Jakuba kromě dopolední mše svaté v 9 hodin také v 18 hodin večerní už tradiční dobročinný tříkrálový koncert, jehož výtěžek bude věnován do arcidiecézní Tříkrálové sbírky. Zpívat a hrát budou Zbraslavský dětský sbor, členové Coro di Aula Regia a komorní orchestr. Srdečně zveme!