Novinky

V pátek 6. ledna v den slavnosti Zjevení Páně bude v kostele sv. Jakuba kromě dopolední mše svaté v 9 hodin také v 18 hodin večerní už tradiční dobročinný tříkrálový koncert, jehož výtěžek bude věnován do arcidiecézní Tříkrálové sbírky. Zpívat a hrát budou Zbraslavský dětský sbor, členové Coro di Aula Regia a komorní orchestr. Srdečně zveme!

Jako v minulých letech, i tentokrát budou rorátům v kostele sv. Jakuba u oltáře Panny Marie patřit středy, a také čtvrtek 8. prosince, kdy slavíme Neposkvrněné Početí Panny Marie. Příležitost ke sv. zpovědi je po mši svaté.

V neděli o slavnosti Krista Krále přivítáme ve Zvoli pražského generálního vikáře biskupa Zdenka Wasserbauera, který při mši svaté udělí svátost biřmování osmi našim farníkům. Přijďte se radovat, že Duch Svatý je v dějinách Církve stále přítomen a chce, abychom naplňovali jejich smysl.

Zveme všechny farníky a příznivce našich kostelů k opětnému otevření kostela sv. Petra a Pavla ve Zlatníkách pro pravidelné církevní akce.

budou v kostele sv. Jakuba na Zbraslavi v úterý 1. 11. i ve středu 2. 11. od 6:30 se skončením nejpozději v 7:10. Vycházíme tak vstříc zejména pracujícím a školou povinným.

Před 11 lety 26. 10. 2011 zemřel po těžké nemoci dlouholetý zbraslavský farář otec Petr Koutecký. Vzpomeneme na něho při mši svaté ve středu 26. 10. 2022 v 9:00 v kostele sv. Jakuba Staršího.

V sobotu 15. října v 15 hodin se sejdou mariánští ctitelé u kapličky Panny Marie na zbraslavských Baních k tradiční říjnové pobožnosti. Dopravní spojení je autobusy 129 a 318. Upřímně zve Alena Hůlková.

Po nucené dvouleté přestávce pořádá naše farnost autobusovou pouť, jejímž cílem je poutní kostel Panny Marie ve Skokách na Karlovarsku. Smyslem je nejen společná modlitba, ale také prohloubení naší pospolitosti!